niedziela, 16 marca

Trądzik od wody z kranu. Jaką wodą myć twarz?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Twarda woda może negatywnie wpływać na stan naszej skóry oraz cerę. Jak zmiękczyć wodę i jakie przyniesie to korzyści? Podpowiadamy! Czas na filtrowanie wody w łazience!

Twarda woda jest niekorzystna m.in. dla sprzętów AGD, armatury kuchennej i łazienkowej czy ubrań. Pozostawia osady na naczyniach po myciu w zmywarce, powoduje zacieki na szklankach, sztućcach i może tworzyć plamy mineralne na ubraniach. Niestety, twarda woda szkodzi także skórze i cerze.

Twarda woda a trądzik

Twarda woda zawiera znaczne ilości wapnia i magnezu i przez to wysusza naskórek. Stanowi to sygnał dla organizmu, że musi on nawilżyć cerę samodzielnie. W rezultacie zwiększa się produkcja łoju i pojawiają się zmiany skórne w postaci trądziku.

Czy twarda woda szkodzi cerze? Na to pytanie odpowiedź jest twierdząca. Zbyt twarda woda może bowiem szkodzić skórze zatykając pory i pozbawiając skórę naturalnego nawilżenia. Jest jeszcze jeden istotny aspekt. Używając twardej wody trudniej jest zmyć zabrudzenia. Musimy więc używać więcej specyfików, których nadmiar nie jest korzystny dla naszej skóry.

Utrudnione spłukiwanie preparatów do mycia powoduje również nadbudowywanie się na skórze nieprzyjemnej warstwy. Nagromadzające się osady mogą powodować podrażnienia, pieczenie i swędzenie skóry.

Woda filtrowana pozwoli Ci zadbać o cerę!

Czy miękka woda wysusza skórę? Nie. Przede wszystkim nie przyczynia się do wysuszania skóry. Nie wpływa też na pogorszenie się jej kondycji. Nie oddziałuje negatywnie i nie zmienia jej pH.

Jak zmiękczyć wodę? Najprostszym sposobem jest zastosowanie do tego dzbanka z filtrem. Wkład filtrujący składa się m.in. z naturalnego węgla aktywnego i żywicy jonowymiennej. Dzięki nim woda przefiltrowana pozbawiona jest nadmiaru wapnia i magnezu, a na dodatek związków chloru, które sprawiają, że jest nieprzyjemna w zapachu. Dzbanek z filtrem może mieć pojemność m.in. 2 lub 4 litrów. Można go też doskonale wkomponować w wystrój łazienki dzięki szerokiej gamie kolorów. Duży wybór dzbanków z filtrem dostępny jest na blogu Dafi.

Warto pamiętać, że dbanie o cerę to także odpowiednie nawadnianie organizmu. Tu także świetnie sprawdzą się dzbanki Dafi, a także butelki filtrujące, które możemy mieć zawsze przy sobie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − 7 =