środa, 17 lipca

Opieka osób starszych w Niemczech jako zawód przyszłości

Liczba seniorów w Niemczech wynosi już niemal 17 milionów. Duża część z nich to osoby, które wymagają pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Coraz większa ilość osób znajduje więc zatrudnienie w sektorze opieki. Duży wybór ofert pracy, atrakcyjne zarobki, stabilizacja finansowa. Są to główne argumenty przemawiające za podjęciem pracy w opiece seniora w Niemczech. Przeczytaj artykuł i poznaj więcej informacji o branży opiekuńczej w Niemczech.

Branża opiekuńcza w Niemczech

Rodziny niemieckich seniorów mają do wyboru dwa rozwiązania. Skorzystać z opieki instytucjonalnej lub domowej. Opiekunki osób starszych to osoby odpowiedzialne za pomoc podopiecznym w codziennym funkcjonowaniu. Niemieckie domy opieki nie są w stanie zapewnić liczby miejsc, która będzie adekwatna do ilości seniorów. Opieka domowa ma także jedną zaletę, która jest bardzo istotna dla bliskich osób starszych. Charakteryzuje się ona indywidualnym podejście i odbywa się w domu seniora. Osoba starsza może spędzić jesień życia we własnym domu, co zapewnia jej komfort psychiczny.

Zapotrzebowanie na usługi opiekunek osób starszych w Niemczech będzie stale wzrastać. Szacuje się, że do 2035 roku liczba seniorów w Niemczech przekroczy 20 milionów osób. Warto dodać, że szczególnie dobrą opinią w Niemczech cieszą się polskie opiekunki seniora. Uważane są za osoby pracowite, zorganizowane i empatyczne. Dzięki temu Polki mogą liczyć na bogaty wybór wśród oferty pracy w opiece.

Jak zdobyć rzetelną ofertę pracy dla opiekunek osób starszych?

Pomocą w znalezieniu dobrej pracy w Niemczech zajmują się agencje opiekuńcze. Są to firmy organizujące wyjazdy do pracy w opiece. Przykładem często polecanej firmy jest Veritas Opieka. Jest to agencja opiekuńcza, która zajmuje się kompleksową pomocą opiekunkom osób starszych. Firma przeprowadza przez proces rekrutacji i pomaga znaleźć najkorzystniejsze zlecenie. Na tym jednak kontakt z agencją się nie kończy. Na zleceniu w Niemczech opiekunka pozostaje pod opieką doświadczonego koordynatora. Do dyspozycji opiekunek jest także całodobowa infolinia.

Veritas Opieka to firma proponująca jedne z najwyższych stawek na rynku. Pensja bazowa w tej agencji wynosi około 1800€ netto miesięcznie. Dodatkowo opiekunki mogą skorzystać też z rozbudowanej oferty premii i bonusów. Transport na zlecenie, a także zamieszkanie i wyżywienie w Niemczech, są całkowicie bezpłatne. Dzięki temu opiekunka może zaoszczędzić na kosztach utrzymania. Sprawdź najnowsze ofert pracy w opiece z firmą Veritas Opieka: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + trzy =