wtorek, 11 czerwca

Jak zamalować tłuste plamy na ścianie: Przewodnik krok po kroku

Tłuste plamy na ścianie mogą być prawdziwym oczkiem w głowie, a czyszczenie ich może być trudnym i czasochłonnym zadaniem. Ale z odpowiednimi narzędziami i technikami, możesz łatwo je pomalować i sprawić, że znikną. Malowanie tłustych plam na ścianie nie jest tak trudne, jak się wydaje – wszystko, czego potrzebujesz to kilka materiałów, trochę cierpliwości i właściwe kroki, aby podjąć. W tym artykule przeprowadzimy Cię przez proces, jak malować tłuste plamy na ścianie, od przygotowania ściany do nałożenia farby. Z naszą pomocą, będziesz w stanie przekształcić swoje poplamione ściany i uczynić je wyglądać dobrze jak nowe. Tak więc, jeśli jesteś gotowy, aby rozpocząć, niech nurkować i dowiedzieć się, jak malować tłuste plamy na ścianie.

Jak zamalować tłustą plamę na ścianie?

Pierwsze rzeczy: zanim jeszcze zaczniesz czyścić plamy z tłuszczu lub oleju ze ściany, powinieneś wiedzieć, co je w pierwszej kolejności spowodowało. Najczęściej plamy te są spowodowane przez oleje kuchenne, takie jak olej roślinny, skrót lub smalec. Jeśli ściana ma tłustą plamę, pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, jest powstrzymanie tłuszczu przed dalszym rozprzestrzenianiem się. Aby to zrobić, można użyć szmatki zanurzonej w wodzie i łagodnym detergencie. Następnie, będziesz chciał odtłuścić ścianę, aby usunąć plamę całkowicie. Ponieważ te plamy są bardzo trudne do usunięcia, trzeba będzie użyć silnego odtłuszczacza. Aby to zrobić, możesz zmieszać ciepłą wodę z płynem do mycia naczyń i nałożyć go na tłustą ścianę za pomocą gąbki. Inną opcją jest zmieszanie białego octu z wodą. Ocet jest doskonałym środkiem czyszczącym i przydaje się, gdy próbujesz wyczyścić olej lub tłuszcz ze ściany. Inną świetną opcją jest użycie ręczników papierowych zanurzonych w ciepłej wodzie i płynie do mycia naczyń. Kiedy skończysz czyścić tłuszcz ze ściany, będziesz chciał pozwolić ścianie całkowicie wyschnąć. Możesz to zrobić, przykrywając poplamiony obszar plastikowym arkuszem lub kilkoma kawałkami papieru pergaminowego. Kiedy ściana jest sucha, będziesz gotowy do malowania tłustej plamy z dala.

jak zamalować tłuste plamy na ścianie

Jak zakryć plamy na ścianie?

Jeśli ściana została poplamiona farbą, możesz ją pokryć nową warstwą farby. Ta metoda jest prosta, łatwa i nie wymaga wiele wysiłku, więc warto ją wypróbować, jeśli chcesz zakryć plamy na ścianie. Aby to zrobić, trzeba będzie usunąć starą warstwę farby z skrobaczką. Bądź ostrożny, gdy jesteś skrobanie farby ze ściany, więc nie zeskrobać zbyt dużo tynku i uszkodzić ścianę. Kiedy skończysz skrobać, możesz pokryć ścianę nową warstwą farby. W tym celu można użyć rozpylacza do farb lub użyć pędzla. Kiedy malujesz, będziesz musiał upewnić się, że plamy są całkowicie pokryte, tak aby nie były widoczne przez farbę. Jeśli ściana jest poplamiona brudem lub kurzem, można je pokryć nową warstwą farby, jak również. Proces jest dość podobny, jak w przypadku, gdy jesteś pokrycie plam z farbą, więc odnoszą się do powyższej sekcji, aby uzyskać więcej informacji.

plama na ścianie jak usunąć

Jak usunąć mokre plamy ze ściany?

Będziesz musiał działać tak szybko, jak tylko zauważysz mokre plamy na ścianie, ponieważ mogą one łatwo zaschnąć i osadzić się w ścianie. W przypadku mokrych plam, takich jak błoto, posoka czy farba, możesz użyć gąbki, która została zanurzona w wodzie i mydle do mycia naczyń i delikatnie zetrzeć plamę ze ściany. Kiedy usuwasz mokre plamy ze ściany, musisz być bardzo ostrożny, aby nie zeskrobać zbyt wiele farby lub tynku. Dla mokrych plam z tłuszczu, będziesz musiał użyć odtłuszczacza, aby je usunąć. Odnieś się do powyższej sekcji, jak usunąć plamy tłuszczu ze ściany.

stare tłuste plamy na ścianie

Co jest dobre na tłuste plamy?

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby usunąć tłuste plamy ze ściany, jest użycie odtłuszczacza. Kiedy wybierasz odtłuszczacz, upewnij się, że jest on bezpieczny do stosowania na malowanych powierzchniach. Kiedy czyścisz tłuszcz ze ściany za pomocą odtłuszczacza, uważaj, aby nie dostać go na malowanym obszarze, ponieważ może to zniszczyć farbę. Możesz również użyć preparatu do usuwania farby lub rozpuszczalnika, aby usunąć tłuste plamy ze ściany. Są to niezwykle silne środki czyszczące, więc używaj ich ostrożnie i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta.

jak usunąć tłuste plamy ze ściany

Jak odtłuścić ścianę domowym sposobem?

Kiedy czyścisz tłuste plamy ze ściany, możesz użyć mieszanki sody oczyszczonej, wody i octu do odtłuszczenia ściany. Aby to zrobić, wymieszaj jedną filiżankę sody oczyszczonej z dwiema filiżankami wody. Następnie dodaj dwie łyżki octu do mieszaniny i dobrze wymieszaj. Teraz zastosuj mieszaninę do tłustej ściany i szoruj ją do plam za pomocą gąbki. Niech mieszanina siedzi na ścianie przez około 30 minut, tak, że może pracować swoją magię. Po tym czasie umyj ścianę wodą i spraw, by była całkowicie czysta. Można również użyć tej mieszaniny do czyszczenia plam tłuszczu z mebli tarasowych i innych przedmiotów gospodarstwa domowego.

tłuste plamy na ścianie

Jak pozbyć się smug po malowaniu?

Jeśli wypróbowałeś wszystkie powyższe metody i nadal masz tłuste smugi po malowaniu, będziesz musiał usunąć farbę ze ściany i ponownie pomalować to miejsce. Aby to zrobić, będziesz musiał przeszlifować obszar, który jest pomalowany i uczynić go szorstkim. Możesz to zrobić za pomocą bloku szlifierskiego lub papieru ściernego. Gdy powierzchnia jest szorstka, można zastosować odtłuszczacz i niech siedzi na ścianie przez kilka minut. Następnie usuń nadmiar odtłuszczacza za pomocą gąbki. Pozwól ścianie całkowicie wyschnąć, a następnie pomaluj ścianę nową warstwą farby.

Jak odtłuścić ścianę?

Odtłuszczanie ściany jest niezbędne, jeśli chcesz pozbyć się tłustych plam. Po pierwsze, będziesz musiał znaleźć silny odtłuszczacz, który jest bezpieczny do stosowania na malowanych powierzchniach. Możesz użyć komercyjnego odtłuszczacza lub odtłuszczacza domowej roboty, jak te, które wymieniliśmy powyżej. Kiedy stosujesz odtłuszczacz do ściany, uważaj, aby nie dostać go na malowanym obszarze, więc nosić rękawice ochronne i okulary. Niech odtłuszczacz siedzi na ścianie przez co najmniej 10 minut, a następnie zmyć go wodą. Pozwól ścianie całkowicie wyschnąć, a następnie pomaluj ją nową warstwą farby.

Porady i wskazówki dotyczące malowania tłustych plam na ścianie

Jeśli chcesz z powodzeniem pomalować tłuste plamy na ścianie, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, upewnij się, że farba jest wystarczająco gruba, aby całkowicie pokryć plamy. Jeśli nie jest, można wymieszać farbę z wodą lub dodać kilka innych dodatków, aby uczynić go grubszym. Następnie będziesz musiał nałożyć dwie warstwy farby, tak aby plamy zostały całkowicie zakryte. Upewnij się, że nakładasz farbę we właściwy sposób, aby ściana nie wyglądała na połataną. Kiedy malujesz tłuste plamy, musisz zastosować podkład, aby farba przylegała do ściany.

Sprzątanie po malowaniu

Po pomalowaniu tłustych plam na ścianie, będziesz musiał posprzątać po sobie. Aby to zrobić, będziesz musiał najpierw pozbyć się materiałów malarskich, których użyłeś do pomalowania ściany. Możesz wyrzucić puszki z farbą i pędzle do kosza na śmieci. Możesz również użyć farby do tkanin, która jest na bazie wody i wymaga tylko zimnej wody do czyszczenia. Możesz oczyścić tace z farbą za pomocą ciepłej wody i mydła. Kiedy skończysz sprzątać, możesz wyrzucić plandeki malarskie do kosza na śmieci. Pamiętaj, aby sprzątać po sobie, aby nie robić bałaganu w domu i utrudniać sobie życie następnym razem, gdy będziesz malować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × jeden =