piątek, 12 lipca

Jak zabezpieczyć swój balkon przed warunkami atmosferycznymi?

Balkony to świetny sposób, aby cieszyć się świeżym powietrzem i słońcem, ale kiedy pada deszcz, mogą szybko stać się mokrym bałaganem. Ulewne deszcze mogą powodować przeciekanie wody na piętro poniżej i powodować uszkodzenia balkonu i przechowywanych na nim rzeczy. Na szczęście istnieje kilka prostych i opłacalnych sposobów na ochronę balkonu przed deszczem. Dzięki odpowiedniej ochronie możesz zachować wspaniały wygląd swojego balkonu i cieszyć się suchą przestrzenią nawet wtedy, gdy spadnie deszcz. Niezależnie od tego, czy chcesz zainwestować w trwałe rozwiązanie, czy chcesz użyć czegoś tymczasowego, istnieje kilka sposobów na utrzymanie suchego i chronionego balkonu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak chronić swój balkon przed deszczem.

Co tanio założyć na balkon?

Jeśli szukasz niedrogiego i szybkiego sposobu na ochronę balkonu, możesz użyć plastikowej plandeki. Plandeki są dostępne w większości sklepów z artykułami gospodarstwa domowego i kosztują około 10$-$20$ w zależności od rozmiaru, jaki uzyskasz. Chociaż nie są to najładniejsze rzeczy na świecie, są szybkim i łatwym sposobem na ochronę balkonu przed deszczem. Dodatkowo, plandeki są łatwo zdejmowane, co pozwala zabrać je ze sobą, gdy chcesz zostawić swój balkon otwarty na elementy. Inną opcją jest użycie plastikowego arkusza. Jest to w zasadzie to samo, co opcja tarp, ale jest nieco grubsza. Niektóre plastikowe arkusze są nawet wystarczająco silne, aby być używane jako pokrycie trawnika. Są one nieco droższe niż opcja tarp, ale są one również bardziej trwałe. Będziesz mógł używać ich w kółko, a także możesz ich użyć do pokrycia balkonu nawet wtedy, gdy nie pada deszcz.

zabezpieczenie balkonu przed wodą

Jak samodzielnie wykonać osłonę balkonu?

Jeśli chcesz całkowicie zabezpieczyć swój balkon, możesz zamienić go w obudowany ganek. Będziesz jednak chciał się upewnić, że Twój balkon jest wystarczająco solidny konstrukcyjnie, aby utrzymać dodatkowy ciężar. Jeśli jest wystarczająco mocny, możesz łatwo obudować swój balkon samodzielnie. Po pierwsze, kup materiały, których potrzebujesz. Będziesz potrzebował tarcicy, gwoździ, śrub, sklejki i kilku innych materiałów, które możesz znaleźć w każdym sklepie z narzędziami. Możesz również użyć materiałów, które już masz leżące wokół domu, takie jak stare tarcice lub zapasowe okna z innego pokoju. Następnie, będziesz chciał zmierzyć swój balkon i stworzyć plan swojej konstrukcji. Będziesz chciał się upewnić, że twój balkon jest wystarczająco silny, aby utrzymać nowy ciężar i że twoje materiały są odpowiedniej wielkości. Chcesz także upewnić się, że Twoje materiały są w odpowiedniej odległości od balkonu, aby woda nie kapała do środka.

jak zabezpieczyć balkon przed deszczem

Jak zabezpieczyć betonowy balkon?

Betonowe balkony są świetne, ponieważ są niezwykle trwałe i wytrzymują bardzo długo. Jednak są również bardzo porowate, co oznacza, że woda może łatwo wsiąkać w beton. Niestety, woda może powodować pękanie, gnicie i kruszenie się betonu, co czyni balkon niebezpiecznym do stania na nim. Najlepszym sposobem ochrony betonowego balkonu jest zabezpieczenie go przed warunkami atmosferycznymi. Możesz to zrobić, przykrywając balkon plandeką lub plastikową płachtą podczas pory deszczowej. Można również zbudować pokrycie ze sklejki, tarcicy i innych materiałów. Chociaż nie można uszczelnić porowatego betonu, można zapobiec stojącej na nim wodzie. Gdy woda wyschnie, pozostawi minerały i sole, które mogą ostatecznie spowodować uszkodzenie betonu. Można temu zapobiec, przykrywając balkon plandeką lub innym wodoodpornym materiałem. Można również zainstalować wodoodporną poręcz na balkonie, aby zapobiec gromadzeniu się wody na balkonie i przesiąkaniu do betonu.

zabezpieczenie balkonu przed deszczem

Czym chronić balkon przed wodą?

Jeśli chcesz zabezpieczyć swój balkon przed wodą, ale nie masz czasu lub pieniędzy na wykonanie pełnej obudowy, możesz dodać do balkonu uszczelniacz hydroizolacyjny. Jest to świetne rozwiązanie dla balkonów betonowych i drewnianych, które zabezpieczy je przed wodą i uszkodzeniami. Najlepszym sposobem na impregnację balkonu jest dokładne oczyszczenie powierzchni przed nałożeniem uszczelniacza. Możesz użyć myjki ciśnieniowej, aby usunąć brud i zanieczyszczenia, ale upewnij się, że nie używasz niczego zbyt mocnego. Użycie zbyt dużego ciśnienia może spowodować uszkodzenie drewna lub innych materiałów na balkonie. Można również użyć mieszaniny octu i wody do czyszczenia balkonu przed zastosowaniem uszczelniacza. Gdy balkon jest czysty, można użyć pędzla do zastosowania wodoodpornego uszczelniacza. Można użyć albo olejowe lub wodne uszczelniacz, w zależności od tego, co balkon jest wykonany z. Upewnij się, że stosujesz uszczelniacz w obfitej ilości, aby upewnić się, że jest w pełni pokryty.

jak zabezpieczyć taras przed deszczem

Jak chronić fugi przed wodą na balkonie?

O ile możesz zabezpieczyć beton i drewno na balkonie, o tyle nie możesz zabezpieczyć spoin, w których balkon styka się z domem. Te spoiny są zawsze narażone na działanie wody, która może wsiąkać w drewno i powodować uszkodzenia. Chociaż nie można uszczelnić tych połączeń, można zapobiec gromadzeniu się w nich wody. Najlepszym sposobem na to jest umieszczenie na balkonie małych wiaderek lub miseczek do góry nogami. Możesz użyć plastikowych lub metalowych misek, a nawet starych wiaderek po farbie. Chcesz się upewnić, że miski są wystarczająco głębokie, aby złapać wodę, ale nie tak głębokie, że woda może zbierać się wewnątrz nich. Jeśli woda może zbierać się w miskach, może uszkodzić drewno, jak również stworzyć miejsce do rozmnażania się szkodników, takich jak komary.

osłona przed deszczem na balkon

Co zamiast płytek na balkonie?

Jeśli Twój balkon jest wykonany z drewna lub betonu, możesz łatwo zastąpić płytki nową deską drewnianą lub betonową. Możesz nawet zrobić deskę grubszą, aby stanowiła większą ochronę przed wodą. Jeśli Twój balkon jest wykonany z betonu, możesz również sprawić, że będzie wyglądał ładniej, dodając drewnianą deskę na wierzchu betonu. Ta deska może być pomalowana na dowolny kolor i może być tak gruba lub cienka, jak chcesz. Można również dodać obrzeża wokół tablicy, aby dać mu bardziej wykończone wygląd. Można znaleźć premade krawędzi w większości sklepów domu poprawy lub online.

Jaka izolacja dla balkonu?

Jeśli nie jesteś zadowolony z wyglądu swojego balkonu po położeniu nowej deski, możesz dodać izolację, aby chronić deskę przed wodą. Choć nie ochroni to estetyki Twojego balkonu, zapobiegnie uszkodzeniu przez wodę deski pod spodem. Istnieje wiele różnych rodzajów izolacji, które możesz wykorzystać do ochrony swojego balkonu. Możesz kupić włókno szklane, celulozę lub syntetyczną izolację, aby umieścić na swoim balkonie. Będziesz chciał się upewnić, że wybierzesz rodzaj izolacji, który jest wodoodporny, aby chronić deskę przed wodą. Możesz również użyć kombinacji typów izolacji, aby chronić swój balkon zarówno przed ciepłem, jak i wodą.

Korzyści z ochrony balkonu przed deszczem

Jeśli uwielbiasz pomysł posiadania balkonu, ale nie chcesz zajmować się kłopotami związanymi z utrzymaniem go w suchości, możesz po prostu o nim zapomnieć. Chociaż brzmi to jak świetny pomysł, w rzeczywistości nie jest to zbyt bezpieczne. Nawet gdy nie widać deszczu, w wielu miastach woda unosi się w powietrzu. Ta woda może zbierać się na Twoim balkonie i powodować uszkodzenia desek. Może również powodować rdzę, która może stworzyć niebezpieczne zagrożenie. Ochrona balkonu przed deszczem może pomóc zapobiec tym zjawiskom i zachować wspaniały wygląd balkonu przez wiele lat. Ochrona balkonu przed deszczem pozwala również cieszyć się balkonem nawet wtedy, gdy na zewnątrz jest deszczowo. Możesz cieszyć się świeżym powietrzem i słońcem nawet w burzliwe dni, a także możesz utrzymać swój balkon w suchości, aby nie zbierał wody. Może to pomóc w zapobieganiu uszkodzeniom balkonu i sprawić, że będzie on trwał dłużej.

Jak pielęgnować swój balkon

Jeśli chcesz chronić swój balkon przed deszczem, będziesz chciał go regularnie konserwować. Powinieneś czyścić swój balkon co najmniej raz w miesiącu, a powinieneś go czyścić częściej, gdy ma dużo ruchu pieszego. Do czyszczenia balkonu możesz użyć mieszaniny octu i wody. Możesz również użyć środków czyszczących przeznaczonych do drewna, betonu i kamienia. Należy również uszczelnić swój balkon, aby chronić go przed deszczem i elementami. Można to zrobić za pomocą farby, uszczelniaczy lub uszczelniania.

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − dziewiętnaście =