wtorek, 23 kwietnia

Jak wybrać ogrzewanie dla domu? Podpowiada firma Proterm z Bydgoszczy!

Instalacja grzewcza jest jedną z najważniejszych instalacji w każdym domu. Gwarantuje ona odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach o każdej porze roku. Tylko i wyłącznie prawidłowy montaż oraz serwis tego rodzaju instalacji jest w stanie zapewnić i zagwarantować właściwą pracę całej instalacji grzewczej. Wśród wielu systemów grzewczych wyróżnić można miedzy innymi centralne ogrzewanie (grzejniki) oraz ogrzewanie podłogowe. Jeśli szukasz firmy wykonującej prace dotyczące montażu i serwisu instalacji grzewczych, nie czekaj i skontaktuj się z nami. Pomagamy również w doborze materiałów niezbędnych do wykonania montażu instalacji grzewczych. Zapoznaj się z naszą ofertą!

Ogrzewanie Bydgoszcz

Wśród wielu systemów grzewczych wyróżnić można ogrzewanie podłogowe. Ogrzewanie podłogowe coraz częściej staje się alternatywą dla tradycyjnych, grzejnikowych systemów grzewczych. Decydujący wpływ na popularność tego ogrzewania ma upowszechnienie korzystania z niskotemperaturowych źródeł energii – pomp ciepła, kotłów kondensacyjnych. Atutem takiego rozwiązania jest również brak widocznych źródeł ciepła w pomieszczeniach, co ułatwia aranżację wnętrza pozwalając na dowolne jego wyposażenie. Kompleksowe usługi montażu jak i serwisu instalacji ogrzewania podłogowego oferuje również przedsiębiorstwo Proterm. Świadczy ono profesjonalne wykonanie każdej instalacji, dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży techniki grzewczej i sanitarnej.

tanie ogrzewanie domu

Centralne ogrzewanie Bydgoszcz

Podczas budowy domu jednym z największych wyzwań jest zapewnienie mu odpowiedniego systemu grzewczego. Jednym z głównych systemów grzewczych jest centralne ogrzewanie, które powinno być tanie w eksploatacji, proste w obsłudze i ekologiczne. Przede wszystkim jednak musi być dopasowane do indywidualnych potrzeb, związanych m.in. z wielkością domu, liczbą użytkowników budynku czy dostępnością wolnej przestrzeni. Schemat centralnego ogrzewania jest bardzo prosty. Jego kluczowy element stanowi kocioł. To właśnie w nim powstaje ciepło, które następnie jest rozprowadzane po całym budynku. Zostaje ono wytworzone poprzez spalanie wybranego rodzaju paliwa, a w roli jego nośnika najczęściej występuje woda. Na rynku znajdziemy szeroki wybór kotłów centralnego ogrzewania, m.in. kotły gazowe i elektryczne, na paliwa stałe bądź płynne. Kocioł jest zazwyczaj umieszczony w specjalnym pomieszczeniu nazywanym kotłownią.

Instalacje c.o. Bydgoszcz

Współcześnie osoby, które decydują się na montaż instalacji centralnego ogrzewania http://proterm.info.pl/centralne-ogrzewanie-bydgoszcz/, mają do wyboru mnogość jej rodzajów. Można je podzielić ze względu na następujące kryteria: rodzaj czynnika grzewczego, rodzaj źródła ciepła, a także rodzaj elementu przekazującego ciepło do poszczególnych pokoi. W przypadku tego pierwszego podziału można wyróżnić instalacje wodne (tu z kolei grawitacyjne lub pompowe), parowe pary niskoprężnej, powietrzne oraz elektryczne. W przypadku podziału ze względu na rodzaj źródła ciepła są to: kotły na paliwo stałe lub ciekłe, kotły gazowe oraz pompy ciepła. Na koniec pozostało rozróżnienie ze względu na rodzaj elementu przekazującego ciepło. W tym przypadku mogą to być w zależności od preferencji: grzejniki, ogrzewanie podłogowe i ścienne lub anemostaty bądź kratki grzewcze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + 6 =