środa, 12 czerwca

Depilacja laserowa Light Sheer. Dlaczego warto z niej skorzystać?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

W ostatnich latach depilacja laserowa zyskuje na popularności. Kobiety chcąc zapewnić sobie nieskazitelnie gładką skórę oraz komfort związany z brakiem konieczności golenia nóg wybierają właśnie ten rodzaj pozbywania się niechcianego owłosienia.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na depilację laserową Light Sheer? Zapraszamy w podróż po świecie medycyny estetycznej.

Czym jest depilacja laserowa i jak wygląda zabieg?

Depilacja laserowa jest metodą trwałego usuwania owłosienia polegająca na uszkodzeniu podskórnych elementów włosa. Światło laserowe docierając do ciemnego barwnika (melaniny) znajdującego się właśnie w tych częściach włosa działa termicznie, uszkadzając struktury, które umożliwiają włosom wzrost.

Zabieg depilacji laserowej musi zostać wykonany w serii składającej się z 6-10 zabiegów, aby depilacja osiągnęła wysoką skuteczność. Jeśli zabieg zostanie przeprowadzony jednorazowo, zdolność organizmu do regeneracji sprawi, że włosy będą w dalszym ciągu odrastać, a efekt z całą pewnością nas nie zadowoli. Przeprowadzenie serii zabiegowej umożliwi nam pozbycie się niechcianego owłosienia nawet do końca życia. W zależności od predyspozycji osobniczych i zdolności organizmu do regeneracji może zdarzyć się, że potrzebne będą tzw. zabiegi przypominające. Wykonuje się je raz na rok, aby nie pozwolić cebulkom włosów się zregenerować.

Zabieg polega na przykładaniu do skóry głowicy urządzenia, która w zależności od modelu zasysa skórę lub delikatnie ją chłodzi. Podczas zbliżenia głowicy do ciała, wykonany zostaje tzw. strzał, który emituje światło laserowe. Cała procedura nie jest bolesna.

Dlaczego warto skorzystać z tej metody usuwania owłosienia?

Zalet płynących z wyboru depilacji laserowej przy użyciu specjalistycznej aparatury Light Sheer jest naprawdę wiele i trudno wymienić je wszystkie. Warto skupić się na głównych atutach, aby zrozumieć, dlaczego tak wiele osób decyduje się właśnie na nią.

Wysoka skuteczność w usuwaniu owłosienia.

Jedną z najważniejszych zalet depilacji Light Sheer jest to, że nie rozjaśnia ona włosów, a trwale je usuwa. Przeprowadzenie serii zabiegów charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością i pozwala na usunięcie całego niechcianego owłosienia.

Długotrwały efekt zabiegu.

Zdecydowanie się na serię zabiegów przy użyciu lasera Light Sheer gwarantuje nam długo utrzymujący się efekt. Włosy można wyeliminować raz na zawsze. W zależności od predyspozycji osobniczych po wykonanej serii potrzebne mogą być wykonywane raz na rok zabiegi przypominające, które zapobiegną ponownemu odrastaniu włosów.

Bezbolesna procedura zabiegowa

Czasami można spotkać się ze stwierdzeniem, że depilacja laserowa jest bolesna. Jeśli chodzi o depilację Light Sheer nie jest to jednak prawda. Podczas zabiegu odczuwać można ciepło, zassanie głowicy oraz delikatne uszczypnięcia. Zabieg w żadnym wypadku nie jest bolesny.

Metoda odpowiednia do usuwania wrastających włosów

Depilacja Light Sheer to metoda, która jak żadna inna sprawdzi się w przypadku usuwania wrastających włosów. Podczas zabiegu światło laserowe nie działa na elementy włosów znajdujące się na powierzchni skóry, a na te pod nią. Dzięki takiemu mechanizmowi sprawi, że nie tylko normalnie wyrastające włosy zostaną usunięte, ale także włosy wrastające.
Niskie ryzyko wystąpienia powikłań

Depilacja laserowa Light Sheer jest metodą w pełni bezpieczną. Nie obciąża organizmu, a odpowiednio wykonana pozwala cieszyć się gładką skórą bez odczynów niepożądanych.

Podsumowując na depilację laserową Light Sheer warto się zdecydować, ponieważ przeprowadzona przez profesjonalistów będzie nie tylko bezbolesna i bezpieczna, ale także bardzo skuteczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + dziewięć =